Forum Bałtycka Zatoka Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy    Galerie   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

kl. *Brosza |*Wiara/*Kolorowy Wiatr - *Garden of Eden|kaszt.

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Bałtycka Zatoka Strona Główna -> Wiecznie Zielone Pastwiska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karuchna
Jam Instruktor!



Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 745
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: znienacka

PostWysłany: Pon 20:04, 25 Kwi 2011    Temat postu: kl. *Brosza |*Wiara/*Kolorowy Wiatr - *Garden of Eden|kaszt.



Informacje podstawowe:
imię: *Brosza
pochodzenie i znaczenie imienia: "Brosza - duża ozdoba stroju kobiecego z umocowaną od spodu zapinką". Brosza zawdzięcza swoje imię jedynej w swoim rodzaju łacie na lewej łopatce (szlachetna plamistość). Hodowcy skojarzyła się ona z broszką i postanowił nazwać tak źrebaka.
stajenne zdrobnienia: Broszka, Ruda, Bro
rasa: koń małopolski
maść: kasztanowata
odmiany: wąska łysina i mleczny pysk, oba przednie nadpęcia, oba tylne nadpęcia, pręgowane kopyto tylne prawe
znaki szczególne: szlachetna plamistość na lewej łopatce, pręgowane kopyto prawe tylne
wiek: 16 lat
ur. realnie: 31.05.2011
wzrost: 155 cm
waga: 460 kg
obwód klatki piersiowej: 194 cm
obwód nadpęcia: 20 cm
matka: *Wiara młp/*Kolorowy Wiatr
ojciec: *Garden of Eden
[link widoczny dla zalogowanych]
płeć: klacz
predyspozycje: rajdy, dresaż
aktualnie stoi w stajni: WSR Bałtycka Zatoka wł. Paloma&Karuchna
stała w stajniach: WSR Bałtycka Zatoka (31.05.2011 - ?)

Opis:

historia, pochodzenie: Brosza urodziła się w znanej prywatnej hodowli koni małopolskich, gdzie przebywała do ukończenia 8 lat. Została tam ujeżdżona do poziomu klasy P, przyzwyczajona do lekkiej jednokonnej bryczki i samotnych wyjazdów w teren. Stadnina zapewniała jej świetne warunki wychowu, dzięki czemu klacz mogła bardzo dobrze się rozwinąć, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Matką Broszy jest niezapomniana *Wiara - zbonitowana na 81 punktów córka wybitnej *Magic Siwej (bonitacja 78 p) i *Kolorowego Wiatru (bonitacja 80 p), wnuczka *El Arlo, zwyciężczyni niezliczonych zawodów skokowych i ujeżdżeniowych. Ojcem Broszy jest *Garden of Eden - startujący w skokach i ujeżdżeniu. Klacz kupiłam przy okazji redukcji stada, za 6 000 h. Od tamtej pory mieszka w Bałtyckiej Zatoce.

charakter: Broszę można określić jako konia zrównoważonego, który nie sprawia na co dzień większych problemów. Lubi czyszczenie, często sugeruje, że chciałaby zostać w tym czy innym miejscu podrapana, czasami tylko sprawia problemy przy czyszczeniu kopyt, jeśli nie zna dobrze zajmującej się tym osoby. Kąpiele uwielbia, w ogóle woda sprawia jej wielką frajdę w każdej postaci, dlatego też myjąc ją nie da się uniknąć kompletnego zamoczenia - Ruda uwielbia chlapać. W boksie spokojna, można siedzieć z nią w nim do woli, jednak mimo wszystko zabiegi typu wyrzucanie obornika należy wykonywać w czasie jej nieobecności. W czasie karmienia trzeba uważać, żeby klacz nie wlazła człowiekowi na stopę, gdy stara się jak najszybciej podejść do żłobu, ale faktem jest iż małopolanka nie zachowuje się w czasie karmienia agresywnie, jest jedynie podekscytowana. Daje się bez problemu wiązać, zarówno w stajni jak i na zewnątrz, również w terenie, chociaż denerwuje się jeśli zostawi się jej za mało luzu i nie może obserwować otoczenia. Bez problemów wchodzi do przyczepy, ale lepiej transportować ją z drugim koniem, a ponadto do zachowania dobrego samopoczucia klacz wymaga częstych postojów z możliwością "rozruszania" się w stępie, dlatego samo planowanie podróży z nią bywa kłopotliwe. Na pastwisku lubi sobie czasami poszaleć, zwłaszcza gdy ma przerwę w treningach, co niestety czasami prowadzi do kontuzji. Na szczęście przy wyprowadzaniu/sprowadzaniu na i z pastwiska idzie grzecznie i nie próbuje się wyrywać. Jeśli chodzi o złapanie jej, to może stanowić problem, ponieważ od osób słabo sobie znanych klacz konsekwentnie trzyma się z daleka, czasami nawet smakołyki nie pomagają. Gdy ma do kogoś zaufanie podchodzi sama lub czeka na tą osobę spokojnie - chociaż miewa humory i wtedy daje się długo prosić zanim pozwoli sobie założyć kantar. Weterynarza i kowala nie wita z entuzjazmem, ale też nie stwarza zagrożenia życia dla przedstawicieli tych szacownych zawodów. Zazwyczaj daje się przekupić sianem, przy bardziej nieprzyjemnych zabiegach trochę pomaga drapanie po szyi. Brosza jest ciekawska i sprytna, w poprzedniej stajni potrafiła otworzyć drzwi swojego boksu, a raz udało jej się dokonać te sztuki z bramą na pastwisko. Na szczęście w Bałtyckiej stosujemy inne zamknięcia, których jeszcze nie rozgryzła. Musi zbadać wszystkie przedmioty w swoim zasięgu, dlatego też lepiej nie zostawiać bluzy na ogrodzeniu - po wykorzystaniu przez Broszę w celach naukowych nie będzie się nadawała nawet na szmaty. Ruda jest przyjazna w stosunku do innych koni, zazwyczaj nie wszczyna konfliktów i pierwsza ustępuje, przez co zajmuje dosyć niską pozycję w hierarchii. Jedynym wyjątkiem są rozrabiające młodziki - Broszka potrafi upomnieć je dosyć ostro gdy w jej mniemaniu przekroczą pewne granice w swoich harcach.
Przy pracy z ziemi uważna, posłusznie wypełnia polecenia, chociaż oczywiście miewa gorsze dni, kiedy praca z nią staje się wyzwaniem. Pod siodłem miewa chwile dekoncentracji, zwłaszcza jeśli jazda polega tylko na "łażeniu w kółko". Lubi czasami sprawdzić na ile może sobie pozwolić, zazwyczaj objawia się to samowolnymi przejściami do galopu, kilkoma brykami lub brakiem reakcji na jakiekolwiek pomoce. Doświadczony jeździec da sobie z nią radę z łatwością, początkującego niestety łatwo wywiedzie w pole. Broszka jest koniem, który nie lubi częstej zmiany jeźdźca, bardzo irytuje ją inny styl stosowania pomocy, co prowadzi do licznych nieporozumień przy początkach pracy. Do obcych nie ma też takiego zaufania jak do "swoich", przez co częściej się pod nimi płoszy. Nie jest koniem ekstremalnie odważnym, ale też nie jest wybitnie płochliwa. Rzadko wpada w prawdziwą panikę, zazwyczaj daje się uspokoić spokojnym głosem lub pogłaskaniem po szyi. W nowych miejscach i sytuacjach początkowo trochę się ekscytuje, zwłaszcza na zawodach i innych imprezach, gdzie w jednym miejscu zgromadzonych jest wiele obcych koni, ale jeśli przyjedzie się odpowiednio wcześniej to przed startem zdąży się już uspokoić i wyciszyć.

budowa, chody: Brosza jest koniem dosyć niskim, ale niezwykle harmonijnie zbudowanym, w dobrym sportowym typie. Posiada dużą, szlachetną głowę o prostym profilu i wyraźnym żeńskim wyrazie, która osadzona jest długiej i silnie umięśnionej szyi. Szeroko rozstawione ganasze, pełny nos i szerokie kształtne uszy. Długa i elastyczna potylica. Szyja dosyć wysoko osadzona, mało wydatny, dosyć długi kłąb. Dobra linia górna, ale z tendencją do słabych lędźwi w czasie przerw w treningu. Klatka piersiowa dosyć szeroka, głęboka. Żebra dobrze wysklepione, nieco stroma łopatka, wąskie słabizny. Dobrze skątowany i umięśniony długi zad, nieco ścięty. Nogi suche, wolne od poważnych wad postawy, minimalnie za krótkie stawy pęcinowe. Kopyta twarde, duże i o zdrowym, twardym rogu. Chody generalnie bardzo wygodne dla jeźdźca.
Stęp: Energiczny, aktywny, z tylnymi nogami wkraczającymi głęboko pod kłodę.
Kłus: Z ładnym impulsem i dosyć niską akcją. Brosza gdy zechce potrafi ruszyć się bardzo efektownie, ma jednak większe predyspozycje do chodów zebranych niż wyciągniętych.
Galop: Doskonała praca zadu, mimo niewielkiego wzrostu Brosza kryje w galopie sporo terenu.

umiejętności: Brosza bez problemów pracuje na lonży, zna podstawy siedmiu gier, a to dzięki córce jej poprzedniego właściciela. Przyzwyczajona do długich wodzy, pasa do lonżowania i podwójnej lonży. W zaprzęgu pracuje rzadko, dlatego też za każdym razem trzeba jej organizować małą powtórkę wiadomości. Została bardzo solidnie ujeżdżona, ma w pełni opanowane elementy klasy P i jest gotowa do rozpoczęcia przygotowywań do startów w N. Skacze sporadycznie, ale ma niezłą technikę i jest wystarczająco uważna.
Jej wiodącą dyscypliną są rajdy, klacz ma wrodzone predyspozycje w ich kierunku. Od kiedy przybyła do Bałtyckiej trenujemy regularnie, początkowo skupiłam się na przyzwyczajeniu klaczy do różnorodnego terenu, niesprzyjającej pogody i serwisantów, teraz pracujemy nad doskonaleniem kondycji.

inne: Brosza została przedstawiona koleżankom i bardzo dobrze się z nimi dogaduje. Zaprzyjaźniła się ze mną i z Palomą.

Informacje hodowlane:
hodowca: nwrt
poprzedni właściciele: brak
dokumenty:
Arrow [link widoczny dla zalogowanych]
Arrow [link widoczny dla zalogowanych]
Arrow [link widoczny dla zalogowanych]
Arrow [link widoczny dla zalogowanych]
Arrow [link widoczny dla zalogowanych]

bonitacja: 84 (zbonitowana przez: Gniadoszka, Deidre, Arrya, Rustler, Carrot dn. 02.06.2011)
wpis do księgi stadnej: tak
próba dzielności: nie brała udziału
gwiazdka od dnia: 03.01.2012
karta w spisach: TU
karta w katalogu koni: TU
numer identyfikacyjny: EUPL110620110001
licencja hodowlana: posiada, kat. B (patrz -> dokumenty)
potomstwo:
Arrow og. Bounty K młp po Harnaś K xxoo wł. Av
Arrow kl. Baronetka po Harnaś K xxoo wł. Karuchna

przekazywane cechy: maść, dobre chody, poprawna budowa

Informacje sportowe:

ujeżdżona: tak (w wieku 4 lat)
oprzęgana: tak (w wieku 5 lat)
skacze:
Arrow luzem: tak (od 10.08.2010 - wiek: 4,5 roku)
Arrow pod jeźdźcem: tak (od 20.08.2010 - wiek: 5 lat)
potęga skoku:
Arrow luzem: 130 cm
Arrow pod jeźdźcem: 110 cm
usztywniona na stronę: lewą
opanowała elementy:
Arrow Z zakresu pracy z ziemi:

    reaguje na komendy głosowe (stój, stęp, kłus, galop, nie)
    przechodzenie przez drągi w ręku, a także pokonywanie labiryntu i wachlarza
    pracuje na lonży, podwójnej lonży, długich wodzach, lince do pracy z ziemi
    skacze w korytarzu
    cofanie w ręku
    ustępowanie zadem i przodem z ziemi
    przechodzi przez folię, drewniany mostek

Arrow Z zakresu pracy pod siodłem:

    praca pod jeźdźcem we wszystkich trzech chodach
    wyjazdy w teren pod jeźdźcem
    skoki pod jeźdźcem
    cofanie
    chody pośrednie
    kontrgalop
    ustępowanie od łydki
    zwrot na przodzie
    zwrot na zadzie

Arrow Inne

    przyzwyczajona do dotyku na całym ciele
    przyzwyczajona do zabiegów pielęgnacyjnych, weterynaryjnych i kowalskich oraz transportu
    przyzwyczajona do wody
    przyzwyczajona do pracy serwisu rajdowego

aktualnie startuje w klasach:
Arrow rajdy - klasa L, początki P
Arrow ujeżdżenie - klasa P
Arrow powożenie - tylko amatorskie, jednokonne
Arrow skoki - nie startuje
Arrow wkkw - nie startuje
Arrow wyścigi - nie startuje

Informacje zdrowotne:
kondycja: tragiczna/zła/średnia/dobra/bardzo dobra/doskonała
aktualne kontuzje i choroby: -
przebyte kontuzje:
Arrow 4 lata - otarcie kłębu od siodła
Arrow zapalenie spojówek (01.06.2011) - 8 lat
Arrow kulawizna (09.2011) - 9 lat
Arrow zapalenie spojówek (22.02.2012) - 12 lat
zaszczepiona (grypa, grzybica, tężec, wścieklizna, herpeswirusy): tak
odrobaczana: tak
tarnikowane zęby: tak
werkowana: tak
kuta: nie


zobacz opis żywienia
zobacz stronę z wizytami weterynarza i kowala


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Karuchna dnia Pon 11:04, 19 Lis 2012, w całości zmieniany 36 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Karuchna
Jam Instruktor!



Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 745
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: znienacka

PostWysłany: Pią 8:38, 08 Lip 2011    Temat postu:

Nasi serwisanci

Szef ekipy: Paloma
Ania, Dominika, Karol i Janek

Ekipa mało jeszcze doświadczona, ale pełna dobrych chęci i energii. Mają doskonałe podejście do Broszy, a klacz darzy ich zaufaniem i pozwala na różne nieprzyjemne zabiegi. Dominika jest specem od sytuacji kryzysowych, jest niezwykle pomysłowa i zaradna, a przy tym praktyczna. Karol i Janek są specami od naprawy sprzętu i szybkiej jazdy samochodem z jednego punktu serwisowego na drugi Wink Ania specjalizuje się w dbaniu o to żebym ja nie chodziła głodna i obdarta, natomiast Paloma doskonale wszystkich nadzoruje i cieszy się należnym jej szacunkiem i posłuchem.

Wystąpili w treningach:
Arrow Szlak Halami Pod Szrankami(12.08.2011)
Arrow Budowanie kondycji i wyczucia - sprawozdanie (01-24.09.2011)
Arrow Rajdy - sprawdzian klasy LL (20.01.2012)
Arrow Rajdy - sprawdzian klasy L (18.03)


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Karuchna dnia Czw 16:43, 20 Wrz 2012, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Bałtycka Zatoka Strona Główna -> Wiecznie Zielone Pastwiska Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Theme xand created by spleen & Emule.
Regulamin